Aronia z Natury

Informacje

Ocena
0
No votes yet
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon
+48 515-696-726

Owoce uprawiane w Polsce, soki wyprodukowane w Czechach

Polsko - czeska współpraca związana z owocem aronii rozpoczęła się już w latach sześćdziesiątych, kiedy została wyhodowana najbardziej popularna odmiana w Czechosłowacji, aronia Nero. Stamtąd aronia przyjechała do Polski.

W Republice Czeskiej znajduje się rodzinna firma Lubomira Janhuby, która przetwarza i dostarcza produkty (teraz już nie tylko z aronii) o niepowtarzalnym smaku. Oprócz swoich owoców z plantacji w Republice Czeskiej przetwarza również aronie hodowane w Polsce, które uprawiane są od wielu lat koło Łodzi przez rodzinę Estalów.

„Używamy aronii wyhodowanej w Polsce głównie dlatego, że aronia ma tu bardzo dobre warunki wzrostu, korzystną glebę i klimat, no i z polskich aronii jest zawsze wysoki plon owoców. W jakości aronii widać 20 lat uczciwej pracy polskich rolników, rodziny Estalów."

Aronia jest przetwarzana bezpośrednio przez sprasowanie owoców, zamiast rozcieńczania koncentratów, więc mają bardziej wyraźny i pełniejszy smak i zachowują korzystne dla zdrowia substancje.

Owoce aronii czarnoowocowej (Aronia Melanocarpa) zawierają duże ilości fizjologicznie cennych substancji przez co jest zaliczana do wyjątkowej żywności w trzecim tysiącleciu.

W Republice Czeskiej produkty pana Janhuby są bardzo dobrze oceniane, zdobył za nie w latach 2014 i 2015 nagrody -  1 miejsce w konkursie Kuchni regionalnej regionu Morawsko-Śląskiego i wiele innych nagród. Oprócz aronii produkuje wyroby z leśnej żurawiny, kwiatów czarnego bzu (zbiory w Republice Czeskiej, w czystym środowisku wokół rzeki Odry) i mięty pieprzowej.

W 2016 roku nawiązujemy współpracę polsko-czeską i chcemy rozszerzać sprzedaż produktów na rynku polskim.

Pod marką "Aronia prosto z natury" można kupić 100% sok z aronii, syrop aroniowy, napoje z żurawiny, mięty i kwiatu czarnego bzu.

Galeria