HORTINO ZPOW Leżajsk Sp. z o.o.

HORTINO ZPOW  Leżajsk Sp. z o.o.  jest jedną z największych firm przetwórstwa owocowo – warzywnego w Polsce. Jako samodzielny podmiot działalność rozpoczął z dniem 1 czerwca 2000 r; natomiast tradycje przetwórcze kontynuuje od 1973 roku. W grudniu 2005 r. Firma wprowadzała markę POLTINO, która zastąpiła istniejącą od 2000 r. HORTINO.

Warto podkreślić, że działalność Spółki opiera się w 100% na polskim kapitale.

Duże możliwości produkcyjne i ponad 90 000 ton warzyw i owoców przetwarzanych rocznie przekłada się na szeroką ofertę produktową, którą stanowią: mrożonki, zagęszczone soki owocowe – koncentraty, syropy owocowe, oraz produkty dla przemysłu cukierniczo – piekarniczego.

Hortino ZPOW specjalizuje się w produktach mrożonych (owoce, warzywa, mieszanki warzywne, zupy, zupy krem, dania gotowe, warzywa na patelnię (tradycyjne i z przyprawami) oraz kasze z patelni). Produkty wprowadzone w ciągu ostatniego roku to: leczo, marchew mini i dynia kostka. “Kasze z patelni” w 3 wariantach smakowych, to nowości, które właśnie trafiają do sklepów.

Produkty wytwarzane w zakładzie trafiają nie tylko na rynek polski, aż 70 % stanowi export. Firma świadczy również usługi składowania w niskich temperaturach, ponadto posiada również powierzchnie magazynowe suche.

Surowce wykorzystywane do wytwarzania produktów pochodzą z przyjaznych naturze terenów południowo – wschodniej Polski. Poprzez odpowiedni dobór odmian, właściwą technologię produkcji i oryginalne receptury produkty wyróżniają się wysoką jakością i doskonałymi walorami smakowymi. Kontrola jakości na każdym etapie produkcji, doświadczenie i ogromny potencjał oraz szeroka oferta produktowa leżą u podstaw sukcesu zakładu, którego ogólnoświatowy zasięg ciągle rośnie.

Firma posiada bardzo duże doświadczenie w produkcji i zarządzaniu produktami Private Label. Od samego początku działalności tj. 2000 r. zajmuje się produkcją tego typu wyrobów.

Sprzedaż krajowa mrożonek Poltino  odbywa się poprzez tradycyjną sieć sklepów detalicznych, sieci lokalne oraz sieci super i hipermarketów. Firma posiada także duże doświadczenie w produkcji i zarządzaniu produktami marek własnych. Od wielu lat współpracuje z  największymi sieciami handlowymi rynku detalicznego oraz produkuje wyroby pod markami pośredników handlowych dla sektora HoReCa.

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera