Może kawy? Morza kawy!

Nasza kawa Baltissima powstaje w Kuźnicy. Parzymy ziarna w dwóch odsłonach – Brasil Blaster Dulce i India Parchment AB. Jest to mieszanka Brazylii i Indii zamknięta w artystycznych, autorskich opakowaniach zaprojektowanych specjalnie dla nas przez Marię Helenę Brzozowską – malarkę i ilustratorkę. Z ziaren powstaje kawa o niskiej kwasowości, dobrze zbalansowanym body, aromacie miodu i karmelowym after taste. Na uwagę zasługuje wyjątkowa delikatność i słodycz napoju, którą uzyskujemy dzięki średniemu wypalaniu ziaren. Kawa staje się sztuką i to na Twoich oczach.

Kawa jest karierowiczką i podróżniczką. Dumnie dotarła z etiopskiej Kaffy aż na wybrzeże polskiego Bałtyku. Jest bohaterką poematów, piosenek więziennych, nowel pisanych i oper mydlanych w technikolorze. Damą historii i influencerką teraźniejszości. Kawa jest sportsmenką płynącą wpław przez sieć wężyków w ekspresie. Skarbem bacznie kontrolowanym przez mostek kapitański na panelu sterowania. Kawa to latynoska kokieterka flirtująca z roasterami. Ciemnoskóra królowa aromatu. Arystokratka smaku. Twarda sztuka na zewnątrz, a w środku miękka i czuła. Kawa dodaje energii, pobudza zmysły, wzmaga rozmowy, jest duszą towarzystwa. Z nią poranki budzą się z optymizmem, a popołudnia pozwalają się zrelaksować. Kawa lubi loftowe wnętrza, palenie w stylu Italianroast i dźwięki kwaito. Bywa zgorzkniała, ale tylko wtedy, gdy ktoś ją źle potraktuje. Picie kawy to rytuał, goryczka na języku, posmak orzechów, karmelu i kwasek na ustach. Kosztowanie fuzji doznań jest przygodą, pielgrzymką w nieznane, sprintem po plantacji. Przeżyjcie je razem z nami. Przeżyjcie ją z morzem kawy. Tu i teraz. Formalna i nieformalna – Bellissima Baltissima tylko z Kuźnicy!

 

Na miejscu

Naszej kawy możesz skosztować w restauracji Morski Zając w Kuźnicy. Usiądź przy stoliku lub na tarasie z najpiękniejszym widokiem na zatokę i rozkoszuj się smakiem Baltissimy o każdej porze dnia. Tak jak lubisz!

Na wynos

Naszą kawę pakujemy i szczelnie zgrzewamy w atestowanych opakowania, które mogą stać się również niezwykłą pamiątką lub prezentem znad morza. Proponujemy paczki 250g, 500g oraz 1 kg.

Dla firmy

Jeśli chciałbyś podzielić się smakiem Baltissimy w swojej kawiarni, restauracji lub cukierni przygotowaliśmy specjalną ofertę dla Twojej firmy.

Baltissima Di più

„Di più” oznacza WIĘCEJ! Więcej kawy dla Ciebie, dla Twojej rodziny, znajomych i dla Twoich pracowników. Zamów naszą kawę w abonamencie i ciesz się co miesięczną subskrypcją ziaren najwyższej jakości. Sprawdź!

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera