DEVA Harmony jest oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem oryginalnych ziół, suplementów ziołowych, kosmetyków i produktów ajurwedyjskich marki JIVA Ayurveda. Produkty Jiva są opracowywane i tworzone przez zespół doświadczonych lekarzy i terapeutów ajurwedyjskich z Intytutu Jiva w Indiach. 

 

DEVA Harmony powstała z myślą o ludziach, ich zdrowiu i dobrobycie. We ścisłej współpracy z Instytutem ajurwedyjskim Jiva Ayurveda Insitute Faridabad India, założonym przez dr Partap Chauhan pragniemy sprawić, by ludzie wykorzystywali pełnię swego potencjału żyjąc w zdrowiu, harmonii i równowadze ciała i umysłu, wg. stylu życia dostosowanego do ich indywidualnych predyspozycji.

 

Medycyna ajurwedyjska daje nam to rozwiązanie!

 

Ajurweda jest tradycyjną indyjską nauką medyczną, która powstała ponad pięć tysięcy lat temu.
Ten najstarszy system medyczny nie tylko leczy chorych, ale także pomaga zdrowym, sugerując spersonalizowaną dietę, styl życia, tryb sezonowy, ćwiczenia, techniki oddychania i wiele prostych naturalnych środków. Ajurweda to holistyczny system uzdrawiania, który opisuje ludzi jako połączenie ciała, umysłu i duszy. Dziś wiedza ta stała się popularna na całym świecie, ponieważ jest uniwersalna, prosta, łatwa do przećwiczenia i skuteczna.

Wiedza ajurwedyjska opiera się na zasadzie naturalnej równowagi w ciele i harmonii z otoczeniem. Ludzie są postrzegani jako integralna część ich siedlisk – a nie jako odrębna istota od świata przyrody. Zatem osiągnięcie i utrzymanie równowagi w ciele i umyśle oraz w środowisku zewnętrznym jest ostatecznym celem Ajurwedy. Medycyna ajurwedyjska daje indywidualne, a nie generalne kryteria dla utrzymania zdrowia. Każda istota ludzka jest niepowtarzalna, dlatego dla lekarza ajurwedyjskiego opieka zdrowotna zawsze dotyczy osoby, a nie choroby. Życie w zgodzie z naturą i zgodnie z naturalnymi zasadami zapewnia całkowite zdrowie fizyczne, spokój umysłu i duchowe samopoczucie.

Ajurweda nazywana bywa również matką medycyny – jako jeden z najstarszych systemów leczniczych, została w 1979 roku oficjalnie uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za jedną z koncepcji zdrowia i terapii. Od stu lat wykładana jest na indyjskich uniwersytetach.

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera