Pszczółka

Pszczółka od 1952r

Fabryka Cukierków „Pszczółka” jest już na rynku od 70 lat – w roku bieżącym obchodzi jubileusz 70-lecia powstania. Każda rocznica, jako niezwykle ważne wydarzenie dla firmy, skłania do refleksji nad historią i daje przestrzeń do kreowania wizji na przyszłość. Przez wiele lat zmieniały się okoliczności gospodarcze, społeczne i polityczne w jakich przyszło nam funkcjonować a „Pszczółka” nieustannie zapewnia konsumentom chwile słodkiej beztroski, niezależnie od czasów czy trudności, których historia nie oszczędzała. Cukierkami od „Pszczółki” zajadają się już całe pokolenia.

Warto w tym miejscu wspomnieć jak kształtowały się losy fabryki na przestrzeni minionych lat. Historia naszego zakładu rozpoczyna się po przeniesieniu Państwowej Fabryki Cukrów i Czekolady „Veritas” z centrum miasta Lublin na teren Cukrowni Lublin. Zakład produkcyjny umieszczono w pomieszczeniach budynku dawnej rafinerii cukru. Ulokowanie fabryki na terenie Cukrowni Lublin gwarantowało łatwy dostęp do podstawowych surowców. To właśnie tam powstawały uwielbiane przez Polaków karmelki, między innymi: tradycyjne Kukułki, Jogusie czy Miętowe lubelskie – smak tych słodyczy nie zmienił się od lat. Wszystko dzięki tradycyjnej recepturze. 65 lat później, w 2017 roku, Wraz ze zmianą siedziby dokonaliśmy rewolucji w swoim asortymencie. Dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym mogliśmy rozpocząć produkcję cukierków czekoladowych i pralin. Przez wiele lat byliśmy jednym z największych producentów karmelków, dziś po uruchomieniu nowych linii możemy rozwijać się także na rynku wyrobów czekoladowych. Na swoim koncie mamy już wiele „czekoladowych” sukcesów. Obecnie dużą popularnością i zainteresowaniem cieszą się takie nowości jak linia ekskluzywnych pralin „Czekoladowe Inspiracje”, wyśmienite cukierki czekoladowe „Party Kids” czy owocowe galaretki w cukrze „Hop Siup”. Sukces nowości wynika z nowoczesnego i smakowitego połączenia składników a także zastosowaniu modnych i eleganckich opakowań. Szczególną uwagę zwracają chwytliwe, spójne i zabawne nazwy, którymi obdarzamy nasze produkty np. „Mała czarna”, „Orzesz Ty” czy „Poczuj miętę”. Ponadto wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów wszystkie nasze cukierki są bezglutenowe.

Z okazji jubileuszu w prezencie dla wszystkich smakoszy naszych słodyczy, „Pszczółka” przygotowała linię produktów retro. To specjalna oferta, która łączy ze sobą nowoczesność i tradycje. Kukułki i Raczki – w nowej osłonie ale z zachowaniem tradycyjnej już receptury. Stanowi to doskonały akcent podkreślający  wieloletnią tradycje w produkcji karmelków.

Pasja i serce, jakie każdego dnia wkładamy w produkcję, przekładają się na wyśmienity smak oraz aromat naszych cukierków. Gościmy w domach naszych klientów od pokoleń. W nowej fabryce korzystamy z nowoczesnych rozwiązań i stale śledzimy trendy rynkowe, tym samym cały czas pozostajemy w duchu tradycji, wykorzystując sprawdzone receptury. Rok jubileuszu to wspomnienia, ale również plany na przyszłość, którą tworzymy na co dzień. Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie. Wkrótce kolejne nowości…

www.pszczolka.pl

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera