Wawel to jeden z największych i najbardziej doświadczonych producentów słodyczy w Polsce. Za początek powstania firmy uważa się rok 1898, kiedy to cukiernik, przemysłowiec i działacz społeczny – Adam Piasecki – założył swoją pierwszą firmę cukierniczą. Dziś wszystkie wyroby marki powstają na nowoczesnych liniach produkcyjnych w fabryce w Dobczycach pod Krakowem.

Firma skutecznie łączy moc tradycji z wyczuciem współczesnych gustów konsumentów. Miłośnicy słodyczy od lat cenią sobie kultowe Karmelki nadziewane czy czekoladki Malaga, Tiki Taki i Kasztanki. Równocześnie Wawel wciąż zaskakuje nowościami, takimi jak Królewskie Mleczko – czyli oryginalne, lekkie, okrągłe pianki w czekoladzie – czy linia czekolad „Ziarna Świata”, które powstają w oparciu o jedynie trzy składniki.

 

Świat pełen słodkich smaków

Wawel to prawdziwe bogactwo świata czekolad. W ofercie znajdziemy ponad 20 klasycznych 100 g czekolad pełnych i nadziewanych oraz czekolady duże, w oryginalnej formie całusów. Koneserzy czekoladowych smaków cenią sobie czekolady gorzkie z Wawelu, w szczególności zaś te z linii Premium.

Marka słynie także z czekoladek nadziewanych i cukierków. Wystarczy wymienić oryginalne Trufle z Wawelu, Michałki w trzech smakach czy wspomniane już czekoladki Kasztanki, Tiki Taki i Malaga. Nowością są Miniczekolady, czyli połączenie doskonałej czekolady Wawel i wyśmienitego nadzienia w unikatowych kieszonkowych wersjach opakowań.

Miłośnikom owocowych smaków przypadnie do gustu znana od lat Mieszanka Krakowska czy galaretki Fresh & Fruity z prawdziwymi sokami. Dla najmłodszych marka przygotowała Żelki jak SMOK, z intrygującą nowością – Żelkami w czekoladzie. W ofercie Wawelu znajdziemy także czekolady, galaretki i wafle bez dodatku cukru.

 

Jakość wpisana w DNA marki

Stosowanie najwyższej jakości składników i przestrzeganie najlepszych standardów produkcyjnych były i są gwarantem wyjątkowego smaku produktów firmy Wawel. Wszystkie słodycze marki powstają w oparciu o ideę Dobrych Składników – czyli tworzenia najwyższej jakości produktów, bez zbędnych dodatków, jak sztuczne barwniki czy emulgator E476. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu marka Wawel udowadnia, że słodycze mogą mieć nieskomplikowany skład przy zachowaniu doskonałego smaku.

 

Czujesz się dobrze, czynisz dobrze

Wawel podpowiada, iż przyjemność, której źródłem są słodycze, może być impulsem do drobnych, dobrych uczynków. Wszystko w myśl zasady – czujesz się dobrze, czynisz dobrze! Bo kiedy mamy lepszy nastrój, wszystko wokół jest piękniejsze i jesteśmy bardziej skłonni czynić dobro.

Sama zaś idea dobroczynności jest głęboko zakorzeniona w misji marki Wawel. Od 2008 roku przy Wawelu działa Fundacja „Wawel z Rodziną”, która kontynuuje prowadzoną przez firmę działalność charytatywną i społeczną. Misją Fundacji „Wawel z Rodziną” jest upowszechnianie postaw i wzorców społecznych, by ludzie chętniej czynili dobro.

 

Nowocześnie i przyjaźnie

Działając zgodnie z ideą Dobrych Składników, Wawel tworzy innowacyjne produkty, stale je udoskonalając. W roku 2020 w ofercie marki pojawiła się m.in. linia czekolad „Ziarna Świata”. Powstają one tylko z trzech składników: miazgi kakaowej, cukru i tłuszczu kakaowego. Pakowane są w eleganckie, matowe kartoniki. Podobna zmiana dotyczyła Czekolad Premium – także w ich przypadku kartonik zastąpił dotychczasowe opakowania, co oznacza ograniczenie produkcji plastiku o 18 ton w skali roku.

Marka Wawel dba o zrównoważony rozwój również poprzez racjonalne korzystanie z zasobów środowiska. Firma m.in. ogranicza zużycie wody, pobór energii elektrycznej, współpracuje z organizacjami odzysku i utylizacji oraz segreguje odpady.

 

 

 

  •   Wawel to jeden z największych i najbardziej doświadczonych producentów słodyczy w Polsce. Za początek powstania firmy uważa się rok 1898, kiedy to cukiernik, przemysłowiec i […]
Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera