TOTA z rodzinnych Młynów ŻABCZYŃSCY to oferta oparta na równowadze w odżywianiu, wpisuje się w trend „slow food”.  Polskie, rodzinne firmy po raz koleiny udowadniają, że potrafią stworzyć ofertę produktów, którą mogą pozazdrościć najwięksi giganci rynku.

Linia „TOTA dobra mąka” to mąki pszenne od typu 450 po mąkę pełnoziarnistą typ 2000; mąka żytnia typu 720, razowa 2000 i żytnia pełnoziarnista. Nie mogło zabraknąć w ofercie mąki orkiszowej, która została nagrodzona w plebiscycie Influencers TOP 2019. „TOTA dobra mąka” stawia na szeroki wybór typów mąk i edukuje konsumentów w zakresie uzyskania równowagi w odżywianiu. Typ mąki to najprościej mówiąc zawartość soli mineralnych w produkcie. Im wyższy typ mąki tym mąka jest bardziej wartościowa odżywczo. Nasi przodkowie spożywali głównie produkty z pełnego ziarna i to też było inspiracją przy tworzeniu oferty. Na stronie internetowej marki TOTA – www.tota.pl znajdziemy szczegółowe tabele wartości odżywczych. Warto zwrócić uwagę na różnice w zawartości białka czy też błonnika w poszczególnych typach mąk. Dawniej również droga surowca „z pola do garnka” była bardzo krótka. Taka też jest „TOTA dobra mąka”, to mąka ze zbóż od polskich rolników z okolic Łaskarzewa, Łukowa i Stoczka Łukowskiego. Tam właśnie gdzie zlokalizowane są Młyny Zbożowe ŻABCZYŃSCY.

„TOTA dobra mąka” zachęca do propagowania zrównoważonego odżywiania. Na stronie internetowej marki TOTA oraz w social mediach pod #totaksmakujegościnność znajdziemy przepisy na większą ilość osób, którymi będziemy mogli zdrowo ugościć rodzinę czy też naszych serdecznych znajomych. W ten sposób możemy zachęcić i pokazać najbliższym łatwość przyrządzania posiłków z różnych typów mąk, co wpływa równowagę dostarczanych składników odżywczych w pożywieniu. Równowaga w odżywianiu, a także dbanie o zdrowie najbliższych to motywy przewodnie dla marki TOTA. Wszystkie produkty z serii „TOTA dobra mąka” nie zawierają żadnych polepszaczy ani konserwantów.

„TOTA dobra mąka” daje, również możliwość założenia własnego bloga na stronie tota.pl, gdzie możemy dzielić się i chwalić własnymi pomysłami na posiłki. „TOTA dobra mąka” to pomysły na posiłki z mąk typu 450 i 500 oznaczone #totaksmakujeżycie oraz posiłki z mąk pełnoziarnistych oznaczone #totaksmakujezdrowie.

„TOTA dobra mąka” tortowa to mąka TOTA pszenna typ 450. Jest to mąka doceniona przez segment HoReCa w produkcji najlepszych pierogów oraz ciast biszkoptowych. Z kolei coraz więcej gospodarstw domowych samo wypieka własne domowe chleby. Mąka na chleb to idealna mąka pszenna typ 750, tzw. „chlebówka”.

„TOTA dobra mąka” dostępna jest tylko u wybranych, najlepszych dystrybutorów. Lista sklepów stacjonarnych, a także zakup w sklepie internetowym jest możliwy poprzez stronę tota.pl.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera