Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A. to rozpoznawalna marka na polskim rynku uzdrowisk,  m.in. dlatego, iż dysponuje innowacyjną ofertą leczniczą i turystyczną, wychodzącą naprzeciw potrzebom społeczeństwa. Jest jednym z wiodących Uzdrowisk na terenie Dolnego Śląska, które rocznie odwiedza ok. 12 tyś kuracjuszy w ramach skierowań z NFZ, ZUS, dofinansowania ze środków PFRON oraz pobytów pełnopłatnych. Dziennie wykonujemy około 2700 zabiegów. Prowadzimy działalność w zakresie medycyny uzdrowiskowej, rehabilitacji, profilaktyki lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki i turystyki zdrowotnej a wyspecjalizowana kadra medyczna zapewnia wysoką jakość usług rehabilitacyjnych będących podstawą działalności Uzdrowiska. Profil leczniczy Spółki oparty jest na szczególnych walorach klimatu i wód mineralnych. Współpracujemy z podmiotami świadczącymi usługi z zakresu lecznictwa, turystyki, sportu i rekreacji. Wykorzystywane przez nas zasoby naturalne to borowiny, wody mineralne i lecznicze. Specjalizujemy się w leczeniu chorób kardiologicznych oraz leczeniu górnych i dolnych dróg oddechowych, chorób narządu ruchu, chorób nerek oraz otyłości. Posiadamy Rozlewnię Wód Mineralnych, która produkuje gazowaną i niegazowaną wodę mineralną „ANKA” oraz butelkuje wody lecznicze „Dąbrówka” i „Mieszko”.  Woda lecznicza „Dąbrówka” wspomaga leczenie schorzeń układu moczowo-płciowego, a zwłaszcza kamicy dny moczanowej i cukrzycy natomiast woda „Mieszko” stosowana jest w leczeniu chorób układu oddechowego w tym astmy oskrzelowej.

 

 

Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A. w roku 2018 jako producent unikatowych wód mineralnych i leczniczych, otrzymało status członka Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Europa – Dolny Śląsk.

Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego – zrzesza producentów, przetwórców i restauratorów z poszczególnych regionów członkowskich Europy i ma na celu zachowanie i rozwój regionalnych tradycji kulinarnych charakterystycznych dla danych regionów.

Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A. zostało laureatem konkursu „Wzorowa Firma” i dołączyła do grona najlepszych firm w Polsce dzięki temu mamy prawo używania nazwy Wzorowa Firma.

Wyróżnienie to świadczy o najwyższej jakości świadczonych usług.

Jesteśmy certyfikowani według wymagań ISO 9001:2008

Wdrożony w Uzdrowisku system HACCP został zintegrowany z funkcjonującym już systemem zarządzania jakością, ISO 9001:2008, co potwierdzono przeprowadzonym audytem nadzoru.

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera