Pierwsze wzmianki o mleczarstwie w Środzie Wlkp. datuje się na 1885r. Spółdzielnia Mleczarska JANA rozpoczęła swoją historię, która trwa nieprzerwanie do dzisiaj, w 1905r.

Podstawowe wyroby to twarogi, śmietanki, serki kanapkowe i jogurty. Surowiec skupowany jest z terenu okolicznych gmin, położonych na obszarze czystym ekologicznie, w Wielkopolsce.

Mleczarnia JANA należy do czołowych producentów artykułów nabiałowych w kraju. Umiejętnie łączy nowoczesną technologię z zachowaniem tradycyjnych sposobów wytwarzania. Konsekwentnie czynione są też nowe inwestycje w linie technologiczne i systemy produkcji.

Jesteśmy dumni z naszych produktów, które są doceniane przez konsumentów. Szczególnie cieszymy się z dobrych opinii dotyczących naszego twarogu sernikowego, naszych jogurtów naturalnych, mleka od krów razy Jersey czy też szczególnie cenionych twarogów solankowych, z dzierżącym tytuł najlepszego w kraju, twarogu solankowego wędzonego.

Jego smak, strukturę, konsystencję i skład doceniło wielu konsumentów, krytyków kulinarnych i kucharzy. Szczególnie ci ostatni tworzą na bazie twarogu solankowego wędzonego, lub z jego udziałem, dania główne, słodkie i nawet desery. Twarogi solankowe to doskonałe produkty na deskę serów.

Współpracujemy z odbiorcami sieciowymi HoReCa i innymi. Zapraszamy do konsumpcji i współpracy!

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera